Audiocodes UC dla Microsoft Lync
Wdrażanie rozwiązań Unified CommunicatDion to wyzwanie, w którym integracja rozwiązań IT stanowi kluczowy czynnik sukcesu. Różnorodność producentów sprzętu, dostawców oprogramowania, a co za tym idzie technologii, powoduje, iż kluczowym elementem układanki staje się otwartość i możliwość integracji wszystkich tych elementów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu AudioCodes jest to możliwe.
Wielość protokołów telekomunikacyjnych, a co z tym idzie wykorzystanie różnych elementów przez vendorów staje się w środowisku UC istotnym problemem. AudioCodes umożliwia pełną modyfikację i integrację z takimi producentami jak Alcatel-Lucent, Genesis, Avaya i Microsoft. Wieloletnia współpraca z tymi partnerami doprowadziła do sytuacji w której mediagateway’e AudioCodes stały się kluczowym elementem integrującym świat Telco i IP w środowisku UC
Liczy się doświadczenie
Sprawdzona i dojrzała technologia może zostać dopasowana do każdej organizacji, bez względu na jej wielkość i rozmieszczenie geograficzne. Modularność, elastyczność, skalowalność, połączona ze wsparciem dla interfejsów IP, FXS, BRI, E1 w jednym urządzeniu to element obligatoryjny przy integracji rozwiązań UC.
Na rysunku przedstawiono możliwe scenariusze wymaganej integracji. Są to zarówno trunki SIP’owe jak i TDM’owe w kierunku operatora telekomunikacyjnego, jak również w kierunku centrali w siedzibie klienta. Bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na CAPEX wdrożenia rozwiązania UC takiej jak Microsoft Lync jest konieczność integracji telefonów. AudioCodes pozwala na połączenie telefonów analogowych, telefonów IP opartych na protokole SIP, telefonów komórkowych do systemu Microsoft Lync Server 2010.
AudioCodes SIP Phone Support
Przedsiębiorstwa wdrażające rozwiązania Microsoft UC mogą obecnie wykorzystać swoją istniejącą infrastrukturę telefonów IP bazujących na standardowym protokole SIP. Dzięki rozwiązaniu SIP Phone Support (SPS) brama AudioCodes pośredniczy w komunikacji między telefonami IP a Microsoft Lync Server.
AudioCodes oferuje również swoją serię telefonów IP z głosem wysokiej jakości HD oraz przystępnej cenie. Równocześnie wykorzystanie telefonów AudioCodes 300HD pozwala na utrzymanie dodatkowych funkcji takich jak: presence, Active Directory oraz wsparcie dla protokołu Real Time Audio. Ponadto SPS wspiera również konwergencję usług stacjonarnych i mobilnych poprzez oferowanie aplikacji klienckiej na telefony komórkowe i ich integracje z Microsoft Lync Server dla odbierania i wykonywania połączeń VoIP’owych
Ochrona inwestycji
Przedsiębiorstwa za wszelką cenę dążą do redukcji długoterminowych kosztów poprzez inwestycje w sprawdzone i bogate funkcjonalnie rozwiązania. Wymagają przy tym możliwości rozbudowy i aktualizacji. Rodzina produktów AudioCodes oferuje unikatową ochronę inwestycji i skalowalność rozwiązań do 16000 kanałów VoIP. Bramy AudioCodes pozwalają na podłączenie Microsoft OCS/ Lync Server do różnych PBX’ów i/lub service provider’ów (PSTN/SIP Trunk), wspierają wiele metod implementacji jak i architektury z możliwością hostowania Survivable Branch Appliance.
AudioCodes w oddziale firmy
Gwarantowana komunikacja w oddziale firmy jest kluczowa do zachowania dostępności oprogramowania w krytycznych procesach biznesowych. Bramy AudioCodes pozwalają na połączenie Microsoft Lync do centrali PBX i/lub sieci PSTN/SIP Trunk oddziału firmy, pozwalając na utrzymanie usług UC w przypadku awarii łącza WAN. Bramy Mediant firmy AudioCodes umożliwiają instalację oprogramowania Microsoft Survivable Branch Appliance. Rozwiązanie AudioCodes Mediant SBA jest skalowalne do 16 E1 czy 240 równoczesnych połączeń SIP Trunk.
AudioCodes Call Recorder dla Microsoft UC
Wraz z rosnącym wykorzystaniem rozwiązań UC rośnie potrzeba nagrywania połączeń zintegrowana ze środowiskiem Microsoft Lync. AudioCodes oferuje rozwiązanie SmartTAP pozwalające na pasywne nagrywanie przychodzących i wychodzących połączeń przez Microsoft Lync 2010 oraz telefony IP. Rozwiązanie wspiera zarówno protokoły Secure Real-time Transport Protocol (SRTP) jak i Real Time Audio (RTA). Pozwala to na wykorzystanie wbudowanej enkrypcji rozmów, wysokiej jakości kodeka RTA wbudowanych w rozwiązanie Microsoft, otrzymując również możliwość nagrywania połączeń.
Najwyższy poziom „interoperability” na rynku, powoduje, że produkty AudioCodes są najczęściej wybieranymi produktami do integracji środowiska Microsoft UC. Certyfikacja produktów w ramach Unified Communications Open Interoperability Program daje gwarancje pełnej zgodności i minimalizację czasu wdrożenia
Acnet sp. z o.o.
Ul. Chrościckiego 93/105
02-414 Warszawa
Tel: + 48-22-8638119
E-mail: sales@acnet.com.pl
www: www.acnet.com.pl
Tagi: Unified Communication