Usługi w chmurze w branży telekomunikacyjnej? TMT.CloudComputing’11
Tytuł: Usługi w chmurze w branży telekomunikacyjnej? TMT.CloudComputing’11
Lokalizacja: Warszawa
Link out: Strona konferencji
Opis: Cloud Computing już tu jest. Pora oddzielić fakty od mitów.
Konsumenci z entuzjazmem korzystają z Cloud Services (aplikacje Google, Skype, Facebook, iTunes itp.), czyli usług dostępnych przez przeglądarkę i wiele urządzeń. To oni napędzają popyt na usługi chmurowe – bez widocznych ograniczeń, dostępne wszędzie i zawsze, nadążające za ich oczekiwaniami poprzez stały rozwój, bez uciążliwych przestojów i z kontrolowanymi kosztami wynikającymi z faktycznego wykorzystania usługi.
Ten nowy model korzystania z technologii kładący nacisk na potrzeby i korzyści użytkownika, a nie własność i lokalizację infrastruktury przenika powoli z zastosowań konsumenckich do świata biznesu.
Czy polski biznes – wielki i mniejszy – jest gotowy na korzystanie lub świadczenie usług w chmurze? Czy zainspirowani entuzjazmem konsumentów ludzie biznesu także postawią na niższe koszty technologii, większą elastyczność działania i oszczędność czasu? Czy zdecydują się zaufać dostawcom rozwiązań chmurowych, a skupić się na rozwijaniu własnego biznesu i zaspokajaniu potrzeb swoich klientów? Co z odpowiedzialnością dostawców, bezpieczeństwem danych i prywatnością konsumentów?
W dyskusji 10 lutego udział wezmą wiodący usługodawcy Cloud Services oraz ich klienci, eksperci branżowi, prawnicy.
W gronie krajowych i światowych ekspertów będziemy dyskutować o czterech aspektach Cloud Computingu, czyli wykorzystania rozproszonej mocy obliczeniowej oraz powierzchni dyskowej, oraz wykorzystania Cloud Services, czyli usług dostępnych na żądanie przez internet:
* biznesowym – scenariusze wdrożeń, modele kosztowe, zalety i wady
* prawnym – prywatność, odpowiedzialność, bezpieczeństwo danych, monopole zewnętrzne
* technicznym – kanały dostępu, skalowalność, time-to-market, bezpieczeństwo, TCO, ROI
* organizacyjnym – zmiany w środowisku pracy, bariery mentalne i organizacyjne
Wspólnie pokonamy żargon (techniczny i marketoidalny), ustalimy ramy prawne i rynkowe fakty, odsuniemy od siebie mity i niedomówienia. Dzięki wiedzy ekspertów z różnych dziedzin zamienimy szarą strefę niepewności we wskazówki i inspiracje dla opracowania najlepszych praktyk stosowania Cloud Computingu oraz Cloud Services w Polsce.
Rozmowa dotyczyć będzie stosowania Cloud Computingu w kluczowych sektorach gospodarki:
* zastosowania konsumenckie takie jak komunikacja, korzystanie z usług bankowych,
* zastosowania biznesowe w dużych firmach – telekomunikacja i media cyfrowe, bankowość i finanse, produkcja i dystrybucja, inne usługi,
* zastosowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie marketingu, sprzedaży, finansów, rekrutacji
Interesuje nas rozwój sytuacji w Polsce i Europie na tle USA i innych krajów. Ważnym wątkiem dyskusji będzie prawo milionów konsumentów do prywatności w starciu z prawem swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także różnice w podejściu do tematu w UE i USA.
Specyfika Cloud Computingu i Cloud Services, zakładająca szczególny sposób dostępu i przetwarzania danych klienta, rodzi szereg pytań natury prawnej, w szczególności w zakresie ochrony danych osobowych, oraz ochrony danych, którym ustawa nadaje status tajemnicy prawnie chronionej (dane bankowe, dane telekomunikacyjne, dane ubezpieczeniowe).
Wspomniane wątpliwości sprawiają czasem, że Cloud Computing bywa uznawany przez przez polskie firmy za kłopotliwy i ryzykowny. Z drugiej strony wdrożenia rozwiązań Cloud Computing lub Cloud Services mają szereg zalet w porównaniu do tradycyjnego podejścia do IT. 10 lutego będziemy dyskutować czy i jak można sobie z tym dylematem poradzić.
Zapraszamy do dyskusji 10 lutego na temat przyszłości Cloud Services i Cloud Computing w polskim sektorze MŚP, branży bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, mediów cyfrowych, czy energetyce i gazownictwie.
Cloud Computing już tu jest. Pora oddzielić fakty od mitów.
Godzina rozpoczęcia: 09:00
Date: 10-02-2011
Godzina zakończenia: 16:20